گروه: استان ها / قم
تاریخ : 1398/11/25 17:44
شناسه : 210038

همایش سه روزه مکتب مقاومت با حضوری جمعی از طلاب و دانشجویان سراسر کشور از سوی سازمان تبلیغات اسلامی تهران در مجتمع فرهنگی نور شهر قم در حال برگزاری است.


به گزارش خبرنگار ما درمراسم افتتاحیه این همایش دکتر خالد القدومی نماینده حماس در تهران با اشاره به تاریخ مطرح شدن معامله قرن گفت: معامله قرن مرز بین حق و باطل است.

وی با بیان  اینکه اصطلاح معامله قرن ابتدا در اولین بار درسال 2006 میلادی و در چهار چوب موسوم به تفاهمات المرت و عباس بکار گرفته شد افزود: در سال 2010 میلادی پیشنهاد گیورا آیلند مشاور سابق امنیت ملی  رژیم  صهیونیستی به هدف حل . فصل مساله فلسطین در قالب فدرالیته ( اردنی – فلسطینی) ویا مبادله اراضی   میان سینا و نقب مطرح شد  که طی  آن قرار بود اهالی غزه  در سینا اسکان داده شوند  ودر عوض  اسرائیل  همه شهرکها  را در کرانه باختری  و ماورای دیوار حائل  را به خود ملحق و ضمیمه کند.

نماینده جنبش حماس در تهران  با اشاره به اینکه  معامله قرن از گذشته برای مردم فلسطین توسط استکبار جهانی پی ریزی شده است تصریح کرد:معامله قرن در گذشته مطرح شده و به صورت گام گام در طول تاریخ از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم‌ فلسطین اجراء شده تا نیت های استکباری خود را به کشور فلسطین تحمیل کرده اند.

القدومی در خصوص انگیزهای این طرح توسط ترامپ گفت: انگیزه های مقطعی که به صادر کردن بحران است ترامپ عدم کفایت با آن رو بروست و از سوی هم تبلیغ  برای یک دوست خانوادگی نتانیاهاهو هست  که با تهدید محاکمه فساد مالی روبروست.

وی بیان کرد: ترامپ با بیان تعدادی از پیروزهای به ظاهر خود بیان داشت که با معامله قرن و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و فشار به مردم مسلمان منطقه توانسته است به پیروزهایی دست یابد، ولی ترامپ نمی داند که با این مواردی که گفته است به پیروزی که نرسیده، بلکه با این اقدامات پوچ خود مردم منطقه و مسلمان جهان را حول مقاومت متحد کرده است و این را در شهادت حاج قاسم سلیمانی همگان ملاحظه کردند.

القدومی اظهارکرد: حال که سازو کار جنگی صهیونیسم نتوانسته است این رویا را محقق سازد و در برابر دژ مستحکم پایداری ملت فلسطین مقاومت دلاورانه اش را به شکست انجامید نتانیاهو در پی آن است که  این هدف را در قالب چهار چوب راه حل سیاسی با همکاری عده ای از دوستانش در منطقه (عربی – اسلامی ) تحقق ببخشد به همین خاطر یکی از مهم ترین بندهای اعلام شده  دراین طرح را مبارزه با آنچه که تروریسم و مقاومت فلسطینی خواندند عنوان شده است.

وی با بیان اینکه سخن گفتن از رویای عادی سازی با رژیم صهیونیستی دیگر خیالپردازی نیست بلکه مشخص شده است که یک برنامه تنظیم و دقیق بررسی شده ای است که همه چیز آن مهیا شده است تصریح کرد: هدف این است  تا از این رهگذر رهبریت فلسطینی رام ومطیع شود وبه واقعیت موجود تن دهد ، اما اینجا سخن از واقعیت موجود و نه عدالت و حتی نه تلاش برای آنچه ممکن است تحقق یابد و یا رعایت انصاف در حق ملتی که نزدیک به یک قرن است زیر یوق اشغالگری زیسته است.

نماینده جنبش حماس در تهران  گفت:ما فلسطینیان دیگر نیازی نداریم که بفهمیم چه کسی باماست و چه کسی علیه ماست ودر در حوزه فلسطین باید گفت که وحودت ملی مهم ترین برنامه ای است که باید آغاز شود و اما در حوزه عربی اسلامی باید  بگویم که یاری رساندن و به کمک ملت مظلوم فلسطین شتافتن  یک تعهد است و جلوی هر تلاشی  را که به رژیم ستمگر اسرائیل کمک می کند بگیرند.

القدومی تصریح کرد:مردم ما وحدت کلمه ، معامله قرن را رد کردند و شایسته است که کشورهای دیگر نیز این خواسته مردم فلسطین را محترم بشمارند واما در حوزه بین المللی بایستی  که این بازی مسخره ای که راستگویان  تندرو در آمریکا و رژیم  صهیونیستی به راه انداخته اند پایان دهنده و گرنه ملت فلسطین هیچ چاره ای جز راه  مقاومت به معنای فراگیر آن ( نظامی و سیاسی  و اقتصادی ) نخواهد داشت  واین حق مسلمی  است که انصراف از آن ممکن نیست.
وی در بخش پرسش و پاسخ گفت: باید بین جوانان کشورهای محور مقاومت اتحاد و حدت ایجاد شود و آنان باید با توسل به اشتراکاتی که دارند مانع از نفوذ کشورهای استعمارگر شوند.

نماینده جنبش حماس در تهران  بیان کرد: اختلاف و دو دستگی چیزی است که دشمنان می خواهند وو تا کنون هم با این شویوه بین ما اختلاف افکنده اند اما اگر بف فرهنگ های مشترکمان توجه کنمی و ملت ها به هم نزدیک شوند به طور حتم دشمن شکست خواهد خورد.

وی تاکید کرد: ما کشورهای محور مقاومت باید از یکدیگر حمایت کنیم گفت: ایران یک کشور تولید کنند و صنعتی است اما در کشورهای همسایه و کشورهای محور مقاومت کالاهای ایرانی وارد نمی شود بنابراین باید ارتباط بیشتری بین ملت ها برقرار شود.

القدومی گفت: من با شناختی که از ایران دارم می دانم که ایران یک کشوری متمدن و زیباست و فرهنگ اصیل و با شکوهی دارداما حتی یک کتاب هم به زبان عربی درباره ایران نوشته نشده است که من آنرا بتوانم به جوانان عرب بدهم تا مطالعه کنند در حالی که دشمنان ایران چهره های زشت و نا زیبا از ایران در دنیا معرفی می کنند.

درادامه حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین الکریمومجاهد سوری با بیان شرایط فعلی سوریه گفت: شهید سلیمانی حلقه اتصال بین کشورهای مقاومت بود  به همین علت آمریکا سعی کرد این مرد بزرگ را از سر راهش بردارد.

وی برلزوم اتحاد بین ایران و کشورهای محور مقاومت تتاکید کرد: ترامپ می خواهد معامله قرن را شخصی سازی کند اما این موضوع فقط به فلسطین و اسرائیل مر بوط نمی شود و ما باید با اتحاد خود مانع از اجرای این طرح شویم طرحی که حق مردم مسلمان فلسطین را نادیده می گیرد.

این مجاهد مجاهد و مدافع سوری حرم حضرت زینب(س) با بیان رهنمود بنیانگذار جمهوری اسلامی بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند اگر همه مسلمانان یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزند این غده سرطانی نابود خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین الکریم و با بیان وضعیت گذشته سوریه و دمشق اظهار داشت: در دوران اوج قدرت داعش من و انگشت شماری از طلاب علوم دینی در جنوب حرم حضرت زینب(س) مقاومت کردیم و  در حالی که در دیوار های حرم می نوشتند که مقاومت بی فایده است و شما و نظام بشار اسد رفتنی است.!

وی ادامه داد: وضع سوریه و دمشق طوری بود که داعش با موشک مواضع ما و حرم حضرت زینب را مورد هدف قرار میداد و به برکت حضرت زینب(س) و توکل به خداوند، دشمن نتوانست به هدف شوم خود برسد.

شیخ حسین الکرامو افزود: در مقاومتی که از حرم حضرت زینب(س) داشتیم این برای من تداعی شد که گنبد حرم وسعت یافته و ما را در برگرفته است و با این روحیه توانستیم با چنگ و دندان از حرم اهل بیت علیه السلام دفاع کنیم.

این مجاهد سوری بیان داشت: اگر کل مسلمانان در رهنمود های امام(ره) ثابت قدم باشند می توانند رژیم غاصب اسرائیل را نابود کنند و بدانید که مسیری که مقاومت را به پیروزی می رساند رهنمود های مقام معظم رهبری است.
گفتنی است این همایش  تا 25بهمن ماه ادامه دارد.

انتهای پیام


پاسخی بگذارید